Katrs var izmēģināt IT sasniegumus

Ceturtdien atklāts Rīgas Informācijas tehnoloģiju demonstrēšanas centrs (Rīgas IT Demo centrs), kur turpmāk gan ārvalstu delegācijas, gan Latvijas interesenti varēs apskatīt un praktiski izmēģināt Latvijas IT uzņēmumu sasniegumus dažādu risinājumu izstrādē.

Latvijas IT klastera izpilddirektore Lilita Sparāne portālu TVNET informēja, ka Latvijas IT klasteris, kurš ir Rīgas IT Demo centra galvenais veidotājs, sekojot starptautiskai pieredzei, arī Rīgā atver IT Demo centru.

Tajā, organizējot delegāciju vizītes, ārvalstu pārstāvjiem tiks izrādīti augstākie IT sasniegumi Latvijas valsts un privātajā sektorā, kas ceļ Latvijas kopējo ekonomisko konkurētspēju.

Moderni aprīkotās telpās būs apskatāmi un interaktīvā veidā varēs izmēģināt Latvijā izstrādātos risinājumus, aptverot visas iespējamās IT nozares specifikas – gan e-pārvaldes, gan biznesa sektora, gan arī individuāliem gala lietotājiem paredzētos risinājumus.

Neizcels konkrētus uzņēmumus

Rīgas IT Demo centra pamatideja ir nevis atsevišķu uzņēmumu izcelšana, bet gan iepazīstināšana ar Latvijas IT industrijas attīstību kopumā, izmantojot Latvijas un pasaules jaunākās tehnoloģiskās iespējas. Papildus ārvalstu delegāciju uzņemšanai Demo centrs kalpos par IT profesionāļu tikšanās vietu. Tā būs informācijas apmaiņas vide starp ārzemju partneriem, uzņēmējiem, zinātniekiem, valsts sektora pārstāvjiem un studentiem, tādējādi centram kļūstot par Latvijas IT nozares vienojošo dzinējspēku.

Jau vairāk nekā 15 dalībnieku

Rīgas IT Demo centra dalībnieku vidū jau šobrīd ir vairāk nekā 15 dalībnieki, to skaitā Tilde (valodu tehnoloģiju risinājumi), DPA (biometrijas risinājumi), Mobilly (risinājumi pakalpojumu apmaksai ar īsziņu), DEAC (datu centrs), Lattelecom Technology (mobilo muzeju risinājums), ZZ Dats (pašvaldību e-risinājumi), Exigen Services Latvia (Saeimas integrētā informācijas vadības sistēma), FMS (telpiskā plānošana), Meditec (Ārstu birojs), RIX Technologies (e-muzeju risinājumi), SAF Tehnika (mikroviļņu raidītāji), Real Sound Lab (skaņas kvalitātes uzlabošanas sistēma), RTU (universitātes portāls) u.c., kā arī jaunie start-up uzņēmumi – FotoPano (3-dimensiju tūres), Burtlicis (e-grāmatas), Oobelisk (modernās prezentācijas ar IT rīkiem) un citi.

Būs iespēja arī redzēt, ko var sasniegt, attīstot robotu tehnoloģijas (RTU).

Latvijā IT rūpējas par klientiem

Rīgas IT Demo centra sauklis ir «IT That Cares», un tā nestā ziņa pasaulei atspoguļo Latvijas IT nozares uzņēmumu rūpes kopumā par klientiem, pakalpojumu kvalitāti, nozari, darbiniekiem, reputāciju, resursu ekonomisku izlietošanu un ne tikai.

Demo centra izveide norisinās projekta «Vienots IKT tīkls inovāciju atbalstam» ietvaros. Projekta gaitā darbību sācis arī Tartu Demo centrs, kas orientēts uz mobilo aplikāciju izstrādi, savukārt rudens pusē Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā tiks atklāts Kurzemes Demo centrs, kurā būs apskatāmas kosmosa un satelīta tehnoloģijas.

Uzņēmumi apvienojas klasterī

Latvijas IT klasteris ir ģeogrāfiski vienotu uzņēmumu koordinējoša struktūra, kas darbojas kopš 2001. gada un ir veidots, lai apvienotu IT nozares uzņēmumus un zinātniskos partnerus ar mērķi attīstīt jaunas sadarbības formas, kas veicina labvēlīgu vidi inovatīvu ideju apmaiņai, ģenerēšanai un realizēšanai, klastera dalībnieku globālās konkurētspējas, eksportspējas un produktivitātes paaugstināšanu. Latvijas IT klastera biedri ir 29 uzņēmumi un 10 akadēmiskie sadarbības partneri.